بدبیاری‌های عمده شبکه‌های اجتماعی در سال 2014 (بخش پنجم)
1393/11/5
بدبیاری‌- شبکه‌های اجتماعی- سال 2014 -Top 10- Social- Network- Blunders

دسترسی کاربران گوگل پلاس به آدرس ایمیل دیگران

 

در ماه ژانویه، گوگل اعلام کرد به آن دسته از کاربرانی که در جیمیل و گوگل پلاس حساب دارند، اجازه می‌دهد که به آدرس ایمیل هر کسی که در این دو سرویس دارای حساب است دسترسی یابند؛ حتی اگر کاربر، آدرس ایمیل طرف را نداند.

 

 

 

گوگل مدعی شده بود که این تغییرات برای آن دسته از کاربرانی که با یکدیگر آشنایی دارند ولی آدرس ایمیل هم را نمی‌دانند، مفید فایده است.

 

ولی مشکل نهفته در قابلیت مزبور آن بود که گوگل به طور خودکار قابلیت مزبور را برای همه کاربران فعال کرده بود و همین امر باعث شد سیلی از ایمیل‌های ناخواسته به راه بیافتد.

 

کاربران به سرعت در توییتر صدای مخالفت و اعتراض خود را بلند کردند و ناخشنودی خود را از این تصمیم گوگل اعلام نمودند.

 

گراهام کلولی (Graham Cluley) یک کارشناس امنیت مستقل و مشاور سابق شرکت سوفوس در این خصوص گفت: حتی اگر گوگل به کاربران اجازه دهد اشتراک خود را لغو کنند، این قابلیت باز هم می‌تواند برای کاربران مایه دردسر شده و یا حتی خطرآفرین باشد.

 

در این شیوه، می‌توان به راحتی تصور کرد که به عنوان مثال صندوق ایمیل افراد سرشناس پر شده از ایمیل‌هایی که هواداران ارسال می‌کنند.

 

افت دسترسی طبیعی در فیس‌بوک

 

در سال گذشته فیس‌بوک در الگوریتم فید خبری خود تغییراتی به وجود آورد و همین امر باعث شد کسب و کارها در دسترسی یافتن به دنبال‌کنندگان خود در این شبکه با مشکلاتی چند مواجه شوند.

 

بنا به گفته Socail@Ogilvy، این تغییر باعث شد دسترسی طبیعی (ارگانیک) از 16 درصد فالورها در سال 2012، به 6 درصد در فوریه سال 2014 برسد.

 


 

در برابر، یکی از مدیران فیس‌بوک به نام برایان بولند (Brian Boland) مدعی شده بود  که صرف پول در آگهی‌های فیس‌بوکی، شانس شرکت‌ها را برای موفق شدن در این شبکه بالا می‌برد.

 

کسب و کارهای کوچک گفته بودند این تغییر و تحولات کار را بر آنها دشوار ساخته است.

 

برایان بولند گفته بود: فیس‌بوک همانند تلویزیون، جستجوگرها، روزنامه، رادیو و تقریباً هر پلتفرم بازاریابی دیگر، برای بیزینس هایی که از رسانه‌های پولی استفاده می‌کنند کارآمدتر است و آنها را در رسیدن به اهداف‌‎شان بیشتر یاری می‌رساند. این گونه نیست که کسب و کار شما همیشه در صفحه اول نتایج جستجو ظاهر شود، مگر این که برای قرار گرفتن در این فضا پولی خرج کنید.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشته بود: رسانه‌های پولی در فیس‌بوک به کسب و کارها اجازه می‌دهد - با درستی و دقتی که بسیار بیشتر از محتواهای طبیعی است - دسترسی قابل پیش‌بینی‌تری به طیف وسیعتری از مخاطبان خود پیدا کنند.

 

رسانه‌های پولی (Paid Media) رسانهای است که شما برای انتشار مطالب و محتوای خود، هزینهای پرداخت میکنید.

 

نمایش مقاله های 1 تا 30
__